1. Anasayfa
  2. Güncel Başvurular

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredisi Başvuru- Halkbank, Ziraat, Vakıfbank

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredisi Başvuru- Halkbank, Ziraat, Vakıfbank
0

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle birçok vatandaş aldıkları kredilerin geri ödemesini yapmakta zorlanıyor. Çekilen kredi ödemeleri yapılamıyor veya gecikmeye giriyor. Borçlarını kapatmak isteyen kişiler borç kapatma kredilerini araştırıyor. Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi başvuru- Halkbank, Ziraat, Vakıfbank kredileri açıklandığı andan itibaren birçok kişi başvuru şartlarının ne olduğunu merak ediyor. Kredilerini kapatmak isteyenler için umut olan haber yeni bir fırsat olarak gündeme geliyor. Borç kapatma kredisi şartları nelerdir, nasıl başvurulur gibi birçok konu borcu olan kişiler tarafından merak edilerek araştırılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredisini Hangi Bankalar Veriyor

İhtiyaç doğrultusunda bankalardan çekilen kredileri ödemekte zorlanan binlerce kişi borçlarını kapatmak için yeni duyurulan kredi şartlarının ne olduğunu merak ediyor. Borç nedeniyle sıkıntıyadüşen ve rahat nefes alamayan kişiler için yeni gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi hangi bankalar tarafından veriliyor sorusunun cevabı Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan borç kapatma kredisi kamu bankaları tarafından veriliyor.

Birçok farklı bankaya borcu olan kişilerin kredi borçlarının tek bir bankada toplanarak ödenmesi sağlanıyor. Borç kapatma, borç transferi adıyla bilinen bu krediler farklı banka borçlarının kapatılarak tek bir noktadan ödenmesini sağlıyor. Artan enflasyon yükü, artan hayat pahalılığı ve gittikçe zorlayan hayat şartları kişilerin borç ödeme yükünü artırıyor. Yeni borç kapatma kredisi borçların bir çatı altına toplanarak yeniden yapılandırılmasıyla daha kolay ödenmesini sağlıyor.

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredisi Şartları

Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi şartları kamu bankalarında genel olarak aynı şekilde uygulanıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından uygulanan borç kapatma kredileri için istenilen şartlar:

  • Kredi talep eden kişinin düşük kredi notunun çok riskli seviyede olmaması
  • Farklı banka kredi borçlarının belgelenmesi ve kanıtlanması
  • Konut kredisi dışındaki kredi taleplerinin 60 ay vadeyi aşmaması
  • Kredi talebindeki kişinin yasal takibe düşmemesi
  • İstenilen kredi taksit geri ödemesinin aylık gelir oranlarının yarısını aşmaması
  • Gelir beyanı ve varsa başka gelirlerin belgelenmesi

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredisi Vadeleri Ne Kadar

Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi vadeleri Ziraat bankası ve Vakıfbank tarafından maksimum 60 ay vadeli olarak açıklanıyor. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda kamu bankaları tarafından verilecek krediler için 0,37 faiz oranı uygulanacak. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşlara verilecek kredi maksimum 60 vadeli olarak uygulanacak. 35 yaşını aşmış her vatandaşın yararlanacağı krediler T.C. devlet bankaları aracılığıyla verilecek.

Krediler ilk altı ay ertelemeli olarak uygulanacak. Borcu olan kişilere maksimum 100.000 TL tutarında kredi tahsis edileceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Artan enflasyon oranları karşısında zor durumda olan binlerce vatandaşa can suyu olacak kredi farklı banka borçlarının kapatılarak uzun vadeye yayılarak ödeme kolaylığı sağlıyor. Düşük faizli, altı ay ertelemeli ve uzun geri ödeme vadeli kredi için yoğun talep oluyor.

Cumhurbaşkanlığı Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor

Borç ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaş Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılıyor diye merak ediyor. Borç kapatma kredisi için kamu bankalarına başvurulması gerekiyor. Başta Halkbank olmak üzere Ziraat Bankası ve Vakıfbank şubelerinden başvuru talepleri yapılıyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank müşteri temsilciliklerine yapılacak başvurular hızlı olarak değerlendirilerek sonuçlandırılıyor.

Cumhurbaşkanı vatandaşı sıkıntılarından kurtaracak kredi paketini açıklarken paketin birçok kişiye kolaylık sağlamak amacıyla uygulandığını belirtti. Borç kapatma kredisi, ödeme zorluğu yaşayan vatandaşlar için birçok yönden avantaj sağlıyor. Tek bir noktada toplanan borçların rahat ve düzenli olarak ödenmesini sağlıyor. Uzun vadeye yayılan borç kişilerin daha rahat ödemesini sağlıyor. Uygulanan düşük faiz yeni borç yükü oluşturmadan kişilerin ödeme gücünü azaltıyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank internet şubelerinden de borç kapatma kredisi başvuruları kolaylıkla yapılabiliyor.

Mobil uygulama ve internet bankacığı başvuru sonuçları kısa sürede kişilere iletiliyor. Olumlu bulunan kredi başvuruları için istenilen belgeler şubelerde müşteri temsilciliklerine teslim edilerek kredi işlemleri başlatılıyor. Ödeme zorluğu yaşayan birçok vatandaşa umut ve çare olan Cumhurbaşkanlığı borç kapatma kredisi kısa sürede sonuçlanıyor. Düşük faizli borç kapatma kredileri ile vatandaş farklı banklara olan borçlarını kolaylıkla kapatarak geri ödemelerin yapılması sağlanıyor. Devlet bankaları tarafından uygulanan borç kapatma kredilerine vatandaş tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir