1. Anasayfa
  2. Haberler

EYT’den Emekli Olacak Vatandaşlara Bankalar Ne Kadar Promosyon Ücreti Veriyor?

EYT’den Emekli Olacak Vatandaşlara Bankalar Ne Kadar Promosyon Ücreti Veriyor?
0

Cumhurbaşkanlığının resmi açıklamasından sonra emeklilikte yaşa takılanlar yasalaştıktan hemen  sonra vatandaşlar emekli olabilecek. EYT düzenlemesi ile beraber de bankalarda kendi bünyesine müşteri çekebilmek için promosyon ücretlerini şimdiden açıklamaya başladı. Bankaların sunmuş olduğu promosyon ücretlerinin miktarı ise EYT’den alacak vatandaşların maaşlarına göre değişecektir.

EYT düzenlemesinin hemen ardından yaklaşık 2 milyon 250 bin kişi nisan ayında maaşlarını alabilmeye başlayacak. EYT’liler maaşlarını 3 yıllık bir süre boyu boyunca o bankadan almaya söz veren emekli vatandaşlara da güzel bir promosyon ikramiyeleri yapılacak.

Emeklilik İçin Banakların Promosyon Teklifleri Nasıldır?

Resmi kurumların yaptığı açıklamaya göre EYT’li vatandaşlar maaşlarını artık nisan ayında almaya başlayacak. Bunu fırsat bilen bankalarda kendi bünyelerine müşterilerini alabilmek için promosyon tekliflerini sıralamaya başladı. Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan emekli vatandaşlar 7500 TL’ye kadar promosyon ücreti alabilecek. Ayrıca İş Bankası emekli vatandaşlara da maksimum kartı aidatsız bir şekilde kullanabilme fırsatı da sağlayacak. Akbank maaşını taşıyanlara ise 7.000 TL’lik bir promosyon verecek. Ayrıca bu promosyona ek bir şekilde 1.500 TL’lik chip para ve aylık ise %27’lik mevduat faizi de sunacak.

Denizbank ise diğer bankalara kıyasla 3 yıl maaş alma sözü istemeden mobildeniz uygulamasını indiren her emekli vatandaşa 10.000 TL’lik bir promosyon fırsatı sağlayacaktır. ING Bankası ise koşulsuz bir şekilde 8500 TL’lik promosyon verecektir ek olarak vadesiz hesaplara bağlı bir şekilde de otomatik faturalara da 1500 TL’ye kadar olan ek promosyonlar da verecektir.

Garanti BBVA ise promosyon ücretini 7.500 TL olarak belirlemiştir. Bu promosyon ücretine ek olarak kredi kartı ile 500 TL’lik olan harcamalara da 1000 TL’lik bonus imkanı sağlıyor. Ayrıca Garanti BBVA EYT’li vatandaşlara%28’lik hoş geldin faizi ile de fırsatlarını sunuyor.

EYT’li Vatandaşlar Emekli Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Geçtiğimiz şubat ayında yapılan resmi açıklamalar ile EYT düzenlemesi artık yasalaşmış durumdadır. Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylı olarak gelen bilgilere göre de EYT’den emekli olan her vatandaş nisan ayı itibari ile maaşlarını düzenli bir şekilde almaya başlayacaktır.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir