1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır? – Başvuru Formu ve Şartları 2023

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır? – Başvuru Formu ve Şartları 2023
Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları
0

Gratis İş Başvurusunda kozmetik mağazası deyince akla gelen Gratis, Türkiye’nin dört bir yanında 600’ü geçkin mağazası ile yer almaktadır. Kurulduğu ilk günden beri prestij sahibi bir şirkettir. Çalışanlarına değer verip özel günlerde promosyonlar sunmaktadır.

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır? – Başvuru Formu ve Şartları 2023

Gratis gibi kozmetik mağazalarında çalışmayı düşünüyorsanız Gratis gibi kozmetik mağazalarına nasıl başvuruda bulunabilirsiniz bakalım. Size yakın olan herhangi bir Gratis kozmetik mağazasına gidebilir ve yüz yüze başvuru formunu doldurup bize iletebilirsiniz.  Online olarak başvuru yapmak istiyorsanız Gratis.com sitesinde Kariyer başlığının altında bulunan Açık Pozisyonlar sayfasından veya kariyer sitelerinde bulunan iş ilanlarına tıklayarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çalışma saatlerinin uygundur. Mağazaların çalışma saatleri sabah 8 akşam 5 arası olmaktadır. Mağazalar her gün açık olduğu için vardiyalı bir çalışma sistemi mevcuttur.  İşe yeni çalışanlara işe başlayacağı pozisyona göre (Mağaza, Depo, Genel Merkez) çeşitli eğitimler verilmektedir.  Ayrıca pozisyon fark etmeksizin verilen ortak eğitimler vardır. Bunlar; Oryantasyon Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’dir. Eğitimin süresi ve detayları çalışma pozisyonuna göre değişmektedir. Çeşitli kişiselleştirilmiş eğitimler de düzenli olarak personellerimize sunulmaktadır.

Genel Merkez, Depo ve Mağazalarımızda çeşitli pozisyonlarda iş imkanları bulunmaktadır. Pozisyonun gerekliliklerine göre yeni mezun, deneyim ve uzman veya deneyimli kişilere kariyer imkanı sağlanır. Çalışanları performansı ve açılan iş pozisyonlarına göre çalışanlara rotasyon ve terfi ile yeni imkanlar yaratılmaktadır.

Başvuru Formu ve Başvuru Şartları

Gratis Mağazalarında Çalışacaklar için Başvuru Koşulları

İşe yeni başlayan personeller ilk olarak oryantasyon, ürün, iş sağlığı, hijyen eğitimi gibi pek çok eğitimden geçer ve Gratis’te işte çalışmaya başladığında dönemsel olan eğitimlere katılır. Görevin de yükselen terfi alan personeller yükseldiği göreve özel eğitimler alır. Eğitimlerde başarılı olan personeller hazır şekilde mağazada çalışmaya başlar. Terfi sistemi çalışan personelin performansı ve kıdemi odaklıdır.

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları 2023
Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları 2023

Satış Danışmanı

Mağazaya gelen müşteriler ile birincil iletişime geçen personeldir. En önemli amacı mağazaya gelen her müşterinin yüksek memnuniyet ile mağazadan ayrılmasıdır. Mağazaya gelen müşterileri memnun etmek için iş arkadaşları ile koordineli olarak çalışır.

Başvuru Koşulları; Lise Mezunu olmaktır.

Süpervizör

Gratis mağazaların da aktif olarak görev yapan satış danışmanlarını denetler. Çalışanların performanslarını raporlayarak amirlerine bildirmekle görevlidirler.

Başvuru Koşulları; Lise Mezunu Olmak, En az 6 ay boyunca Gratis’te Satış Danışmanı görevinde çalışmış olmak

Mağaza Müdür Yardımcısı

Mağazada çalışanların eksik olduğu zamanlarda yardım etmektedir. Mağaza Müdür Yardımcısı; mağazada Mağaza Müdürü’nden sonraki en yetkili çalışandır. Mağaza Müdürü’nün yokluğunda vekalet yapmakla sorumludur. Mağazadaki bütün çalışanlara müşterilere güzel hizmet verilmesi konusunda destek sağlar.

Başvuru Koşulları: Lise Mezunu olmak, En az 1 yıl boyunca Gratis’te Satış Danışmanı olarak çalışmış olmak veya en az 6 ay boyunca Süpervizör görevinde çalışmış olmak

Mağaza Müdürü

Mağaza Müdürü; mağazadan sorumlu en yetkili çalışandır. Her Gratis mağazasında bir tane Mağaza Müdürü bulunur. Mağazadaki tüm çalışanların performanslarını denetler.

Başvuru Koşulları: Lise Mezunu olmak, En az 6 ay boyunca Gratis’te Mağaza Müdür Yardımcısı görevinde çalışmış olmak, Gratis’te tecrübesi en az 1 yıl olmak

Kişisel Bakım Koçu

Mağazada ürün satışında görev alan, cilt bakımı ve makyaj yapmakta bilgi birikimine sahip kişilerdir.

Müşterilerin memnuniyeti için ürün bilgisi konusunda mağaza çalışanlarına, uygulamalı iş başında eğitim vermekte ve gerektiğinde ürün tanıtımlarına katılarak, aldığı eğitimleri bölgesindeki tüm mağaza çalışanlarına aktarmaktadır.

Bölge Müdürü

Bölgesindeki bütün Gratis mağazalarının Mağaza Müdür’ünü denetler. Mağazalara gelen müşterilerin memnuniyetini yüksek tutmak asıl amacıdır.

Başvuru Koşulları: Üniversite mezunu olmak, En az 1,5 yıl boyunca Gratis’te Mağaza Müdürü olarak çalışmış olmak, Gratis’te tecrübesi en az 3,5 yıl olmak

Gratis Lojistik Merkezi’nde Kariyer

12.000 metrekare alana kurulu Lojistik Merkezi’nde farklı konum ve pozisyonlarda çalışma ve kariyer imkanı bulunur. Lojistik Merkezi’nde 7 gün 24 saat çalışıldığı için 3 vardiyalı olan bir çalışma sistemi bulunur. Yaklaşık olarak 1000 kişilik ekip ile çalışılır.

Sevkiyat Elemanı

Nakliye işlemlerini takip eder ve mağazalara yapılan sevkiyatın sıkıntısız gerçekleşmesi için tüm desteği sağlar.

Depo Elemanı

Depodaki bütün bölümlerde çalışabilen kişilerdir. Verilen tüm görevleri yerine getirmekle sorumludurlar.

Kat&Operasyon Sorumlusu

Temizlik çalışanlarına liderlik eder ve sürekli sahada çalışır. Hasarları önlemek için gerçekleşen tüm işlemleri takip etmekle sorumludur.

Stok Kontrol Elemanı

Depo stoklarının azalmaması için günlük olarak sayımlar yapmak ve azalan ürün miktarını belirlemek ile görevlidir. Günlük olarak, ürün hareketlerini inceleyip raporlara dönmelidir. Mağazaların bildirdikleri eksikleri tamamlamada destek sağlamaktadır.

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları
Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve Şartları

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir