1. Anasayfa
  2. Haberler

Hastanede Çalışmak İsteyenlere Büyük Fırsat! Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Hastanede Çalışmak İsteyenlere Büyük Fırsat! Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak
0

Bursa Uludağ Üniversitesi hastanesi bünyesinde çalıştırmak üzere 190 adet sözleşmeli personel ilanı yayınladı. Mart ayının gelmesi ile birlikte birçok kamu kuruluşları ardı arkasına bünyesinde bulunan personelleri açığını istihdam etmek üzere ilan yayınlamaya devam ediyorken bir haberde Bursa Uludağ üniversite hastanesinden geldi. Buna göre üniversitenin bünyesinde 190 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. Üniversitede hemşire destek personeli teknisyen sağlık teknikeri ve güvenlik görevlisi pozisyonunda olmak üzere 190 adet personel istihdam edilecek.

Üniversiteler 190 Adet Sözleşmeli Personel Alacak

Platformlar üzerinden yayınlanan ilanlar neticesinde Bursa Uludağ üniversitesi Hastanesi’nde çalışmak üzere destek personeli hemşire sağlık teknikeri güvenlik görevlisi ve teknisyen pozisyonlarında olmak üzere 190 adet sözleşmeli çalışma koşuluna bağlı olarak personel alınacağı duyuruldu. Bu haber Bursa’da üniversiteye başvuru yapmak isteyen ve iş arayan vatandaşları bir hayli sevindirdi ve ümitlendirdi. Başvuru yapmak için ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak kamu haklarından herhangi bir şekilde mahrum olmamak gerekiyor.

Türk ceza kanunun 53 maddesi gereğince belirlenen süreler zaman aşımına uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkûm olmama, 190 adet personelin içerisinde başvuracak erkek adaylar için askerlik durumu ile ilgili ilgisinin bulunmaması yapmış olması ya da ertelemiş olması şartıyla aranacak. Başvuracak pozisyona görevinin yapılmasına herhangi bir şekilde engel olabilecek akıl sağlığı bulunmaması ve ayrıca gece nöbet tutmasına vardiyalı çalışmasına da engel teşkil edebilecek bir engelin olmaması da gözetilecek.

Bunun yanı sıra herhangi bir şekilde sosyal güvenlik kurumundan emekli olması ya da yaşlılık aylığı almıyor olması da gerekmekte. Farklı bir kamu kurum ya da kuruluşlarında 4b’li olarak çalışmaması da önem arz ediyor. Bunun yanı sıra 2022 yılında yapılmış olan personeli seçme sınavı b grubundan sınava girmiş olmak şartı ile birlikte lise mezunları için p94 ön lisans mezunları için p93 ve lisans alanında mezun olanlar için P3 puanları gözetilecek. Başvurulacak ünvanın altında belirtilen nitelikleri de karşılamak gerekecek. Başvurudan sonraki süreçte arşiv ve soruşturma anlamlarında herhangi bir olumsuzluğa rastlanmaması da önem taşıyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir