1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak Para Yardımı 2023

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak Para Yardımı 2023
Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak Para Yardımı
0

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep şehrinin ilçelerinden biri olan Şehitkamil Belediyesi için yardım başvurusu ile ilgili bilgiler alabilmek için bu yazıyı okumanız sizin adınıza fayda sağlayacaktır.

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu

Her ülkede, her ulusta olduğu gibi ülkemizde de maddi durumu iyi olmayıp geçim sıkıntısı çeken insanlar vardır. Bu vatandaşların yardımlarına ise her şehrin her ilçesinin belediye başkanları bir araya gelerek onlara yapılan sosyal yardım projeleriyle koşuyor. Gaziantep Şehitkamil Belediyesi ise bu vatandaşlara yardım etmeyi görev edinmiş ilçe belediyelerinden biridir. Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı adı altında bu birimde çalışan memurlarla Şehitkamil Belediyesi sınırları içerisinde yoksulluk çeken, ekonomik krizle boğuşmakta olan vatandaşlara maddi manevi her türlü yardım sağlanıyor ve onların en azından bir nefes alması sağlanıyor.

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şehitkamil Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Şehitkamil Belediyesi’ne yardım başvurusu yapabilmek için farklı yollar mevcuttur. Bu yollardan birisi internet ortamı üzerinden yapılabilecek olan başvurulardır. Şehitkamil Belediyesi’nin resmi sitesinden yardım başvurusu yapabilmek için bir form doldurmanız gerekmektedir.  Şehitkamil Belediyesi’nin resmi sitesine buraya tıklayarak ulaşabilir ve formu doldurabilirsiniz. Ayrıca başka bir yol ise Şehitkamil Belediyesi’nin belediye binasına giderek orada bulunan Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı birimine müracaat edip form doldurmak olacaktır.

Şehitkamil Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Şehitkamil Belediyesi yardımları nelerdir? Belediye ne tür yardımlarda bulunmaktadır? Şeklindeki sorularınıza yanıtları ise aşağıda bir listede maddeler halinde sıraladık. İşte Şehitkamil Belediyesi’nin her sene yapmakta olduğu yardımlar:

 • Maddi olarak aylık hesaplara nakit para desteği
 • Sağlık konusunda zorluk çeken vatandaşların eczane ve medikal cihaz karşılamaları
 • Yemek adına yapılan erzak kolileri ve gıda yardımı
 • Yakacak sorunu çeken vatandaşlara odun ve kömür yardımı, doğalgazlı evlere fatura yardımı
 • Öğrenci bulunan evlere kırtasiye konusunda yardımlar
 • Kira yardımları
 • İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim bursu
 • Elektrik, su ve internet faturalarında ödeme yardımı
 • Giyecek sıkıntısı çeken ailelere giyecek giysi yardımı
 • Afetzedelere ve kimsesizlere çeşitli yardımlar

Gibi diğer birçok yardım çeşidi ile Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil ilçesinin sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlara desteklerde bulunmaktadır.

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak Para Yardımı 2023
Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak Para Yardımı 2023

Şehitkamil Belediyesi Başvuru Formu

Şehitkamil Belediyesi başvuru formunu doldurmadan başvuru yapmanız pek olası bir şey olarak gözükmemektedir. Başvuru formunu ise birkaç yolla elde etmeniz mümkün. Şehitkamil Belediyesi’ne ait belediye binasına giderek orada bulunan Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı birimi bölümüne girip, bir sıra alıp buradan yardım başvurusu formu doldurabilirsiniz. Başka bir yol ise e-devlet portalı üzerinden yapılacak olan başvurulardır. Buraya tıklayarak e-devlet portalından başvuru yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru formunda ise genel olarak istenen bilgiler başvuru yapan vatandaşa ait temel bilgiler ve yaşamakta olduğu evdeki hane halkının da temel bilgileri olarak karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak istenen temel bilgileri ise sizler için aşağıda vereceğimiz listede maddeler halinde sıraladık. İşte başvuru formunda bulunan temel olarak istenmekte olan bilgiler:

 • Başvuru sahibi vatandaşın adı, soyadı ve TC kimlik numarası
 • Başvuru sahibi vatandaşın aylık olarak gelirini gösteren maaş bordrosu
 • Vatandaşa ait iletişim bilgileri (telefon numarası, varsa e-posta adresi)
 • İkametgah adresi
 • İkamet ettiği adreste bulunan hane halkına ait temel bilgiler ( adı,soyadı, TC kimlik numarası vb.)
 • Hane halkında eğer öğrenci ya da öğrenciler varsa onlara ait öğrenci belgesi

Gibi birçok temel olarak basit bilgilerin istendiği yukarıda da görülmektedir. Bu bilgilere ek olarak Şehitkamil Belediyesi’ne yapmış olduğunuz yardım türüne göre istenen bilgiler değişim gösterebilmektedir. Bu belgelerin çoğunu e-devlet portalı üzerinden rahatça bulabilirsiniz.

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Şehitkamil Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ve sonuç almak Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaşamakta olan her vatandaş için çok olağan bir istektir. Yardım başvurusu için formunu internet üzerinden ya da belediyeye müracaat ederek dolduran her vatandaş bu sorguyu yapabilir. Ancak her sene yapılan başvuru sayısı binlerce olduğundan ve bu yapılan yardım başvurularından gerçekten ihtiyacı olan vatandaşların ayıklanması uzun sürecek bir iş yükü verdiğinden sonuçların doğru bir şekilde açıklanması 3 4 haftayı bulabilmektedir.

Başvuru sonuçlarınızı yine yukarıda vermiş olduğumuz e-devlet linki üzerinden ya da Şehitkamil Belediyesi’ne ait belediye binasına gidip yetkili kişilere ulaşarak sorgunuzu yapabilirsiniz.

Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu - Gıda, Erzak Para Yardımı
Şehitkamil Belediyesi Yardım Başvurusu – Gıda, Erzak Para Yardımı

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir