1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

A101 Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

A101 Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
1

A101 sosyal yardım kartı başvurusu, kimi durumlarda kişilerin aylık gelirlerini desteklemek ve asgari yaşam koşullarına ulaşmak için gerekli olan mali desteği sağlamak üzere oluşturulan bir sosyal yardım imkanıdır. A101 Sosyal Yardım Kartı başvuru süreci, her başvurunun durumuna bağlı olarak değişebilen temel adımlardan oluşmaktadır.

Öncelikle, A101 sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayınlanan başvuru şartları ile başlayarak şartları dikkatlice okumaları gerekir.

Bu şartlar arasında, kart başvurusunu yapmak isteyen kişinin 18 yaşından büyük olması, SGK tarafından kayıtlı olması, asgari ücretin altında bir gelire sahip olması ve sağlık sigortalı üyesi olması, aranan ana koşullardandır. Sonrasında, kart başvurusundaki her bir uygulama A101 talebinin evraklarla temin edilmesi olmalıdır.

A101 sosyal yardım kartı başvurusu yapmak için öncelikle A101 marketlerine gitmeniz gerekiyor. Mağaza içerisinde bulunan müşteri hizmetleri bölümüne başvuru yapmak istediğinizi belirten bir talepte bulunmanız yeterli olacaktır.

A101 Mağazalarına Başvurun

A101 Sosyal Yardım Kartı için başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle en yakın A101 mağazasına gitmeniz gerekiyor. Mağazada, Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak – 18 yaşından büyük olmak – Aylık gelirin belirli bir sınırın altında olması

Gerekli Belgeler

A101 sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

  • Kayıt esnasında, kişinin fotoğraf kimliğine ihtiyacı var. Fotoğraf kimliği İkamet Güvenliği Genel Müdürlüğü (İÇGEM) sistemine kaydedilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlara aittir. Ayrıca, SGK’ya ait sosyal destek hakkaniyeti kontrol formu doldurulup imzalanması gerekmektedir. Formun tamamlanmasından sonra ise tüm başvuruda bulunan kişiler için dört fotoğraf çekilmesi gerekiyor.
  • Gerekli evraklar arasında; vatandaşlardan harcanabilir geliri belgeleyen bir beyanname, SGK prim grubuna dayalı prim bordrosu, SGK’dan alınmış prim makbuzu ve çocuk sayısının belgelendirilmesini gerektiren veya istenen çocuk hastalık sigortası belgeleri bulunmaktadır. Evraklar toplanarak, A101 sosyal yardım kart başvuru için kayıt yapmaya başlanmalıdır.
  • Tüm eksik bilgi ve evraklar tamamlandıktan sonra,A101 Sosyal Yardım Kart başvurusu SGK merkezinde kabul edilmelidir. Bürokratik prosedürler tamamlandıktan sonra ise kart almaya hak kazanan kişiler belirlenir. Kredi kartını almaya hak kazanan kişiler ardından SGK’ya arz edilen A101 Sosyal Kaynak Yardım Kartlar e-posta ile gönderilmiştir.

3. Başvuru Yöntemi

A101 sosyal yardım kartı başvurusunu iki farklı yöntemle yapabilirsiniz:

A101 marketlerinin müşteri hizmetleri bölümüne giderek başvuru formunu doldurabilirsiniz. – A101 internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Başvuru sonrası kartınız hazırlandığında, size haber verilecektir. Kartınızı marketlerde kullanarak indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayınlanan A101 sosyal yardım kart başvurusu çok sayıda kriter ve temel adımlar içermektedir. Bu koşullar arasında, kart başvurusunu yapan kişinin 18 yaş altı olmaması, SGK tarafından kayıtlı olması vardır.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Deprem nedeniyle iş bulamamaktayım köyde eşimin aykesiyle birlikte kalıyorum ihtiyaclarımı karsılamakta zorluk cekiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir