1. Anasayfa
  2. Haberler

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Şartları Taşıyan Herkes Başvuru Yapabilecek

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Şartları Taşıyan Herkes Başvuru Yapabilecek
0

Uzun süreden beri beklenen Adalet bakanlığı bünyesindeki personel alım ilanı çok yakında gelecek. Mart ayında başlayan kamu kurum ve kuruluşları tarafından gelen ilanlar neticesinde nihayet adı Adalet bakanlığı ve müjdeyi verdi ve ilerleyen günlerde büyük bir alım ilanının resmi olarak geleceğine dair müjdeler verdi. Bu Müjde ise uzun bir süreden beri Adalet bakanlığı bünyesinde memur olmayı bekleyen personel adaylarını çok sevindirdi. Söz konusu bakanlık bünyesinde alınacak olan 18.305 adet personel atanmayı bekliyor.

18305 Adet Personel İstihdam Edilecek

Nisan ayında ile birlikte birçok kamu kuruluşu ilan yayınlamaya başladı. Adalet bakanlığı da Müjde veren bakanlıklar arasında yerini aldı ve toplamda 18.305 adet personel alımı yapılacağına dair haberler çıktı. Bakanlık bünyesinde personel genel müdürlüğü bünyesine alınmak üzere 229 adet personel ceza ve tevkifleri genel müdürlüğü bünyesine alınmak üzere 8376 adet personel icra dairesi başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere ise 700 adet personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Adalet Bakanlığı Ne Zaman İlan Yayınlayacak

Adalet bakanlığı tarafından açıklanan yüklü miktardaki personel alım ilanının resmi bir şekilde ne zaman gelineceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakta. Bu açıklamalar neticesinde önümüzdeki günlerde söz konusu olan yüklü miktardaki alımın ilanı kısa bir süre içerisinde gelmesi bekleniyor. Nisan ayı çıkmadan netlik kazanması da beklentiler arasında yer alıyor.

Adalet Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmak için ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak kamu haklarından herhangi bir şekilde mahrum olmamak görevini yapmaya engel bir sağlık sorununun bulunmaması araştırılacak. Bunların yanı sıra erkek adaylar için askerlik ile herhangi bir şekilde alakasının olmaması da gerekiyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir