1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? İl ve ilçe belediyeleri, maddi durumu kötü olan ailelere her anlamda destek sağlamaktadır. Adana Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir gibi bir çok belediyeler hediye paketi vermektedirler.

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Belediyelerin yaptıkları yardımlardan biri de anneler ve bebekleri için yapılan hoşgeldin bebek paketi olmaktadır. Bu paketlerin içerisinde bebeğin temel bakımında kullanılan bebek bezi, ıslak mendil tarzı şeyler yer almaktadır.

Sadece canlı doğum yapmış annelerin başvurabileceği bu yardım sayesinde aileler bebeklerinin bakımı için gerekli olan malzemeleri kısa süreliğine de olsa devlet yardımıyla almaktadır. Belli bir dönemden sonraki bebekler için başvuru yapılması mümkün olmadığı için annelerin doğum yaptıktan hemen sonra başvuruda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Adana Hoşgeldin Bebek Başvuru Formu

Adana belediyesi, çeşitli sosyal yardım programları ile dar gelirli aileleri tespit etmekte ve bu ailelere çeşitli yardımlar ulaştırarak bu kişilerin de diğer bireyler gibi sağlıklı koşullar altında yaşamasına destek olmaktadır. Yapılan yardımlar hem ebeveynler için hem de çocuklar için yapılmaktadır. Bu yardım programlarından biri de hoşgeldin bebek paketidir. Bu yardım ile bebek sahibi olan annelerin bebek bakımında kullanacakları ürünler ücretsiz bir şekilde bu kişilere ulaştırılmaktadır. Bunun için belediyenin internet sitesine girerek başvuru yapmak gerekmektedir.

Başvuru formunda kişinin temel kişisel bilgileri ile birlikte maddi durumunun nasıl olduğunu test edebilme amaçlı farklı maddi sorular da yer almaktadır. Ayrıca bebek sahibi olunduğuna dair canlı doğum belgesi de başvuru sırasında istenmektedir. Hoşgeldin bebek paketi başvurusu tamamlandıktan sonra başvurular değerlendirilmekte ve yardıma muhtaç olduğuna karar verilen annelere bu bebek paketi ücretsiz olarak verilmektedir.

Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Adana Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Hoşgeldin Bebek Paketini Kimler Alabilir?

Sosyal belediyecilik kapsamında doğum yapan annelere verilen hoşgeldin bebek paketleri, bebeğin ilk üç ay süresince ihtiyacı olan temel bakım ürünlerini içermektedir. Adana Belediyesi hoşgeldin bebek paketi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şu şekildedir:

  • Başvuru yapacak olan kişinin 0-3 ay arasında olması gerekir. Aksi halde yapılan başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Bu yardım programında temel amaç dar gelirli aileleri tespit ederek bu kişilere yardım ulaştırmak olduğu için yardım muhtaç olmayan kişilere bu yardım kapsamında hediye paketi ulaştırılmayacaktır.
  • Başvuru formunu doldurmayan kişilere hediye paketi verilmemektedir. Bu nedenle yardımdan faydalanmak isteyen bireyler, belediyenin internet sitesine girerek başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır.

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir