1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu
0

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hoş geldin bebek paketi, doğum yapan anne adaylarına Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen yardım paketidir.

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Doğum yapıldıktan sonra Antalya Belediye’sine başvuru yapılır ve başvuruda belirtmiş olduğunuz adresinize ücretsiz kargo ile tarafınıza gönderilir. Hoş geldin bebek paketi içerisinde bebeğin ihtiyacı olan tüm ürünler yer alır. Temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı bu paket bebeklerin sağlığına uygun malzemelerden oluşturulur.

Hoş geldin bebek kampanyasını alabilmek için bebeğin canlı olarak doğmuş olması ve kimliğinin bulunması gerekir. Bu bilgi ve belgeler ile direkt olarak Antalya Belediyesi’nden ya da online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Paket içerisinde 5 adet zıbın, 6 aya kadar giyebileceği ikili takım, şapka, eldiven, patik, önlük battaniye, havlu, şampuan, biberon, emzik, bebek bezi, ıslak mendil ve ateş ölçer bulunur.

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu
Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hoş geldin bebek paketi başvurusu yapmak isteyenlerin en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi pakete nasıl başvuru yapılacağıdır. Öncelik olarak Antalya Belediyesi online sistem üzerinden ihtiyaç duyulan yardım paketi seçilir. Adres, ad ve soyad, T.C. kimlik numarası gibi bilgiler girildikten sonra direkt olarak başvuru yapılabilir. Dilerseniz belediyenin telefon numarası üzerinden ya da direkt olarak belediyeye giderek de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Antalya Hoş geldin Bebek Paketi Kimlere Verilir ve Şartları Nelerdir?

Antalya hoş geldin bebek paketi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bir diğer araştırdıkları konular arasında paketin kimlere verileceği ve şartların neler olduğu yer alır. Hoş geldin bebek kampanyasını alabilmek için gerekli şartlar şu şekildedir;

  • Hoş geldin bebek paketine Antalya il sınırları içerisinde ikamet eden herkes yararlanabilir.
  • Paketi alabilmek için yeni doğum yapmış olma şartı aranır.
  • Doğum yapıldıktan en az 3 ay içerisinde online ya da direkt olarak belediyelere giderek başvuru yapılması gerekir.
Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu
Antalya Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu

Bu şartları yerine getiren anneler bu paketten yararlanarak yenidoğan ihtiyaçlarının neredeyse tamamını belediyeler aracılığı ile alabilir. Sizler de bu ihtiyaçlardan yararlanmak isterseniz belediyeye direkt olarak başvuruda bulunarak paketinizi teslim alabilirsiniz.

 

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir