1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Carrefoursa Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler

Carrefoursa Çalışma Şartları Nasıl? Pozisyonlar, Maaşlar, Saatler
0

Ülkemizde hatırı sayılır market zinciri olmakla birlikte, Carrefoursa çalışma şartları oldukça tatmin edicidir. Her sene şube ağını daha fazla genişleterek büyümeye devam etmekte olan, sektöre yön veren isim, çalışma koşullarıyla pek çok insanı cezbetmektedir. Ülkemizde çok fazla rağbet gören Carrefoursa, yoğunluktan ve devamlı olarak güttüğü büyüme stratejisinden dolayı, büyük bir istihdam alanı oluşturmaktadır.

 

Kurum bünye

sinde çalışanların sendikal hakları, çalışmaya başladıktan üç ay sonra sağlanmaktadır. Böylece sosyal bir güvence sağlamasıyla da oldukça iyi çalışma sistemine sahip olduğunu göstermektedir. Çalışanın hizmet yılı arttıkça, sistemli olarak yıllara göre sendikal haklara sahip olmaktadırlar. Bununla ilgili en önemli nokta, çalışma yılına bağlı olarak, üç ayda bir, çift maaş alınmasıdır. Bu da aslında yılda dört defa ikramiye alma hakkı anlamına gelmektedir.

Kademeli halde ödenen ikramiyeler, kurumda ilk çalışma yılında iki ay maaşın çeyreği, ikinci yıldaysa iki ay tek maaş, üçüncü ayda da maaşın yarısı olarak belirlenmektedir. Üçüncü yıldaysa 2 ay tek maaş, üçüncü ay tam maaş ikramiye şeklinde ücretlendirme koşulları bulunmaktadır. Firmanın sağladığı diğer sendikal haklar şu şekildedir;

  • Yemek ve yol ücreti
  • Birinci derece yakınını kaybetmiş olanlara vefat yardımı
  • Yakacak ve gıda yardımı( gıda çeki olarak verilir)
  • Okul yardımı

Şartlara uygunluk konusunda kendine güvenen kişiler, açık pozisyonlara başvuru yapılabilmektedir. Genel olarak firmada çalışmak istenmesinin sebebi, sendika haklarının olmasıdır. Bu da günümüz koşullarında pek çok firmanın sağlamadığı avantajlardan biridir. İnternet üzerinden ya da şubeden, firmaya iş başvurusu yapılabilmektedir.

Carrefoursa Personel Maaşları

Carrefoursa personel maaşları, firmaya başvuru yapacakların en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Carrefoursa kasiyer maaşları, asgari ücret üzerinden düzenlenmektedir. Tam zamanlı çalışan maaşlarına ek olarak; yol, yemek, prim ve mesai, bunların yanında yakacak yardımı yapılmaktadır. Bunlar, firmanın kasiyerlere yönelik imkanlarıdır.

Firmada kasap maaşlarının biraz daha yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Oldukça zahmetli bir mesleğe sahip olmaları nedeniyle, diğer çalışanlara göre daha yüksek maaş aldıklarını söylemek mümkündür. Bir diğer yüksek maaş alan meslek grubu da unlu mamüller personelidir. Sorumlulukları daha fazla olan genel müdürlerse, diğer çalışanlara oranla daha fazla maaş almaktadır. Prim sistemine göre, belirli ciro hedeflerine ulaşıldığında, maaşın %25 kadar prim verilmektedir.

Carrefoursa Çalışma Saatleri

Carrefoursa çalışma saatleri,iki vardiyalı sistemde planlanmıştır.Tam zamanlı çalışmalar, 8,5 saat mesai olarak belirlenmiştir. Haftanın 6 günü çalışma ve 1 günlük izin şeklinde çalışma şekli düzenlenmiştir. İzin günleri, şift müdürleri tarafından hazırlanmaktadır. Personelin özel nedenlerine ve taleplerine göre, mesai saatleri ve izin günleri belirlenmektedir.

Günlük mola hakkı 1.5 saat olarak sınırlandırılmıştır. Haftalık şekilde belirlenen vardiya saatleri, müdürlerle konuşularak, ortaklaşa kararlaştırılmaktadır. Haftalık bir günlük iznin ne zaman verileceği, müdür tarafından belirlenir. Yaşanan farklı durumlar söz konusu olduğunda, istenilen tatil günleri müdürle paylaşılarak düzenlenmektedir.

Carrefoursa Personel Alımı

Carrefoursa personel alımı, özenle ve hassasiyetle yapılmaktadır. Bunun nedeni yoğun iş temposuyla sektöre yön veren firmalardan olması nedeniyle, çalışanların kalitesi müşteri memnuniyetini olumlu etkilemiştir. Çalışanların bu yoğunlukla baş edebiliyor olması, bu nedenle büyük önem arz etmektedir. Müşteriye saatlerce kesintisiz hizmet verebilmek kolay olmayabilir ancak bu yönde dayanıklı insanların bu çalışma ortamında başarılı olması söz konusudur.

Carrefoursa büyük mağazalarıyla bilinirken bunun yanı sıra, mini mağazalarıyla yaygın bir zincir haline gelmiştir. Büyük mağazalarda oldukça fazla çalışan olmasıyla birlikte, mini mağazalarda birkaç kişi çalışan bulunmaktadır. Bazı iş günlerinde sabah erkenden mağazanın kapısının açılmasıyla bazen de mağazanın kapatılmasıyla görevlendirilmek mümkündür. Yoğun fakat keyiflibir çalışma ortamıyla dikkat çekmektedir.

Carrefoursa İş Başvurusu

Carrefoursa iş başvurusu süreci sonunda, aranan kriterlere uygun kişilere telefonla geri dönüş yapılmaktadır. Böylece yapılan kısa mülakatlarla, pozisyonlara uygun olan kişiler işe alınmaktadır. Daha önce deneyim sahibi olanların, işe alınma olasılığı daha yüksek denebilir. Mülakatlarda genel itibariyle çok zor sorulara maruz kalınmadığı ifade edilmektedir. Takım çalışmasına ayak uydurabilecek kişilerle, uzun soluklu bir çalışma yürütülebilmektedir.

Müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduran ve insan ilişkilerinde başarılı olan kişiler, işe alınma ve bu firmada başarılı olma konusunda ön plana çıkmaktadır. Esnek çalışma saatlerinin hakim olduğu bir atmosfer olduğundan, kendisini bu konuda yeterli gören kişilerin firmaya başvuru yapması tavsiye edilmektedir. Çalışılan pozisyona göre, çalışma saatlerinde farklılık görülmektedir.

 

 

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir