1. Anasayfa
  2. Haberler

Çocuğu Olan Ailelere Sosyal Destek Hemen Yatacak! Başvuru Yapmanız Yeterli

Çocuğu Olan Ailelere Sosyal Destek Hemen Yatacak! Başvuru Yapmanız Yeterli
0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı son zamanlarda birçok ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım edip uzanmaya çalışıyor. Son açıklanan bilgiler ışığında ihtiyaç sahibi olan çocuklu ailelerine yönelik olarak destek talebi doğrultusunda sosyal ödemeler gerçekleştiriliyor. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti alanında 1 2 ve 3 çocuğu bulunan ailelere yönelik olarak para yardımları her geçen gün yapılmaya devam ediliyor.

Ailevi Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinde bulunan Sayın Derya Yanık bu konu hakkında son bir duyuru yaptı ve 2023 yılı içerisindeki Mart ve nisan ayı başvurularının nasıl olacağı ve hangi tarihler arasında hesaplara aktarılacağını yanıtladı.

Ailevi Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 3.038 TL Alabilmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından verilen sosyal destek ödemeleri için belirli zamanlarda başvuru yapmak gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu sosyal destek ödemeleri kapsamında belirli şartları sağlayarak belirlenen tarihler arasında başvuru yapmak gerekiyor.

Başlamak isteyen vatandaşlar öncelikli olarak T.C. kimlik numaraları ve şifreler aracılığı ile e-devlet üzerinden aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’nın sekmesinden ilgili başvuru yapması gerekiyor. E-devlet üzerinden başvuru yapmak istemeyen vatandaşlar ise Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla bu sosyal desteklerden faydalanabiliyor.

Aile Destek Paketleri Hesaplara Aktarılıyor

Aile ve Sosyal destek ödemeleri her ay belirli dönemlerde hesaplara aktarılmaya devam ediyor. Genel anlamda her ayın 15 ve 30’u arasındaki destek ödemeleri PTT aracılığıyla ödenmekte. Yapılan başvurular neticesinde 12 ay boyunca düzenli olarak aylık maaş bağlanıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sadece çocuk alanında yardım mı bulunmamakta aynı zamanda yaşlılık aylığı evde bakım maaşı dul ve yetim maaşı gibi birçok kategoride sosyal destek ödemeleri aylık olarak düzenli yapılıyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir