1. Anasayfa
  2. Yardım Başvuruları

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023
İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Belediyesi’nin sağladığı yardımlardan biri olan bebek paketi yardımı olarak biliniyor.  Anneler, bebeklerinin mama, bez ve diğer ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilirler. Bu yüzden İstanbul ili, bebek paketi başvurusu alanında çeşitli program ve hizmetleriyle önde gelen illerden biridir.

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu-Başvuru Formu

İstanbul şehrinin dar gelirli ailelere ulaştığı programlardan biri de İBB İstanbul Bebek Paketi’dir.

Yoksul ailelere anne-bebek destek paketi vermek isteyen bağışçılara aracılık eden İBB, çeşitli ihtiyaçları karşılıyor. İBB, ihtiyaç sahibi ailelere bebek, mama ve çocuk bezi gibi çeşitli temel ihtiyaçları sağlıyor. Anneler, İstanbulkart’a yüklenen paralar ile bebeklerinin ihtiyaç duyduğu şeyleri satın alabileceklerdir.

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Hayırseverlerin bağışladığı yardımlar, anne bebek yardımı altında ihtiyaç sahibi ailelerin kartlarına işlenmektedir. Bunun yanı sıra en çok merak edilen sorulardan biri de Hoşgeldin bebek paketinde neler va sorusunun cevabıdır.  Paketin içinde bez, mama, bebek temizlik ürünleri ve diğer ihtiyaçlar bulunmaktadır. Ailedeki bebek ve çocuk sayısına göre anne-bebek destek paketi ödemeleri değişmektedir.

İBB Anne Bebek Desteği Paketi

İhtiyaç sahipleri, İBB anne-bebek destek paketi ve yenidoğan bebek destek paketi olmak üzere iki farklı destek paketi arasından seçim yapabilecek. Bu sayede İBB, ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımını anında ulaştırabilmektedir. Bu sosyal avantajlardan biri de yenidoğan destek paketidir. Bir ailenin ihtiyacı olduğunda, yeni doğan bebeğin ihtiyacı olan her şey bir beşiğe konur ve aileye verilir. Bu “yenidoğan bebek yardımı” olarak bilinir.

Böylece bebek bezi, mama, temizlik malzemeleri, beşik gibi ihtiyaçlar İBB yeni doğan destek paketi ile karşılanıyor. Bebek ve çocuklara yönelik halk sütü projesi de İBB tarafından yürütülmektedir. Bebeğe destek programından faydalanmak isteyen ailelerin İstanbul il veya ilçe belediyesine başvurmaları gerekmektedir. Bu yardımı herhangi bir yere gitmeden sadece e-Devlet üzerinden de talep edebilirsiniz.

İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu - Başvuru Formu 2023
İBB İstanbul Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu – Başvuru Formu 2023

İBB Anne Bebek Destek Paketi Başvuru Formu

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 0-4 aylığı arasında bebeği olan annelerin bez, mama ve diğer ihtiyaç ihtiyaçları için bebek paketi başvuru formu doldurularak anneler bebekleri için sosyal yardım alabilirler.
  • Hayırseverlerin katkılarıyla bebek destek paketi, İBB tarafından yapılan sosyal inceleme sonucunda ihtiyacı tespit edilen ailelere doğrudan ulaştırılıyor.
  • 0-4 yaşları arasında bebeği olan annelerin doğrudan İstanbulkart’ına yatırdıkları İBB web sitesi üzerinden online bağışçıların verdiği destekler SMS ile tüm annelere bildiriliyor.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir