1. Anasayfa
 2. İş Başvuruları

Koçtaş Çalışma Şartları Nasıl?

Koçtaş Çalışma Şartları Nasıl?
0

Dekorasyon malzemeleri satışında Türkiye genelinde adından sıkça söz ettiren Koçtaş, yeni şubelerle hizmet vermeye devam etmektedir. Her geçen gün şube sayısı artmakla birlikte eleman sayısını da firma artırmaya devam etmektedir. Firma ilk aşamada AVM içerisinde şube açan şirket daha sonra bağımsız şubelerle hizmete devam etmektedir. Dekorasyon kategorisinde satışa sunulan mobilya ve diğer ürünler şirketin satış programı içerisinde yer alır. Koçtaş çalışma saatleri yaz ve kış olmak üzere iki kategoride değerlendirilir. Bağımsız şubelerde ise çalışma saatleri sabah 8.30, akşam 22:00’dır.

Yapı dekorasyon malzemeleri konusunda adından sıkça söz ettiren ve her geçen gün şube sayısını artıran firma, geniş bir iş sahasına sahiptir. Kariyerinde bir üst basamağa çıkmak isteyenler ve iş arayanlar, Koçtaş ilanlarını takip etmektedir. Koçtaş’ta iş olanakları, çalışma saatleri ve mesai saatleri merak edilen konular içerisinde yer alır.

Koçtaş Pozisyonları

Kasiyer, reyon elemanları, beden işçisi, depo elemanları ve sipariş elemanları Koçtaş firmasında görev almaktadır. Güvenlik görevlisi ve temizlikçi eleman kategorilerinde de eleman alınmaktadır. İş arayanlar ve kariyerini tamamlamak isteyenler firmanın eleman ilanlarını yakından takip eder. Çalışma programında görevli olan kişiler farklı pozisyonlarda görev alır. Temizlik ekibi yemek servisi, muhasebe servisi, nakliye ve depo servisi, montaj servisi, marangoz servisi, satış ve kasiyer servisi ekip anlayışı ile çalışmaktadır. Bu kategorilerde eleman arayan şirket tecrübeli elemanlara yer vermektedir.

Şirkette elemanlar asgari ücretle çalışmaktadır. Çalışma pozisyonuna göre ücretler farklılık gösterebilir. Çalışma saatine göre ücret belirlenmektedir. Part time çalışma saatlerinde saat başı ücret belirlenmektedir. Elemanın çalışma saatlerine göre ödeme yapılır ve çalışma saatleri değişebilir. Firma genellikle full time elemanlara yer verir.

Koçtaş Maaşlar

Aylık ödenenKoçtaş maaşları çalışma saatlerine göre belirlenir. Part time çalışma saatleri ise saat başı ödeme sistemine uygun şekilde gerçekleşir. Koçtaş aylık 100 TL özel bir fon oluşturmaktadır ve iş bırakma gerçekleşirse bu durumda biriken bu paralar ayrılan kişiye verilmektedir. Ayrıca yıllık 150 TL’lik bir ödeme de yapılmaktadır. Prim yöntemi ile çalışan şirket mesai uygulaması ile ödeme işlemi gerçekleştirir. Prim sisteminin amacı elemanların mağduriyetini önlemek ve özel sebeplerle işten çıkmak zorunda kalanlar için toplu para alabilme imkanı sunmaktır. Bu şekilde iş verimi artırılmaktadır.

Yeni işe başlayanlar için şirket asgari ücret ödemesi gerçekleştirir. Asgari ücret her yıl düzenli bir şekilde güncellenir. Masraflar, enflasyon ve diğer giderler asgari ücret miktarının belirlenmesinde etkili olur. Şirket bütün elemanlar için aynı sistemi tercih eder. Sigorta, maaş, fon, yemek ve servis gibi imkanlara sahip olan şirket, aylık ve part time ödeme seçeneği sunmaktadır. Koçtaş;

 • Maaşları asgari ücrete göre belirlemektedir ve bu işlem her yıl güncellenmektedir.
 • Sosyal haklar resmi bir şekilde devam etmektedir.
 • Eleman alımlarında pozisyona göre alım gerçekleşir.

Koçtaş Çalışma Saatleri

Firmanın genel özellikleri çalışma saatlerini belirler. AVM içerisindeki şubelerin çalışma saatleri AVM açılış ve kapanış saatleri ile doğru orantılı bir şekilde belirlenir. Çalışma saatlerinin yanı sıra fazla mesai uygulaması ile ek ücret ödenir. AVM açılış saati genellikle 9:00 ile 10:00 arasında değişir. Kapanış saati ise 22:00 ile 23:00 arasında değişir. Açılış ve kapanış saatleri yaz aylarında ve kış aylarında değişir. Elemanlar sabah iş başı yapar ve öğle tatilinde bir buçuk saat kadar dinlenir. Daha sonra kapanış saatine kadar hizmet verir. Koçtaşaçılış ve kapanış saatleri farklıdır.

AVM dışındaki bağımsız şubelerde ise mesai saati farklıdır ve değişkenlik gösterir. Hafta sonu tatili Pazardır ve izin günleri ise değişkenlik gösterebilir. İzin günü belirleme işlemi şube müdürünün insiyatifine bırakılmıştır. Bayram ve önemli günlerde de tatil programı uygulanır.

Çalışma saatleri kategorisinde diğer önemli bir konu ise vardiyalı çalışma sistemidir. Firmanın;

 • Mobilya ekibi,
 • Montaj ekibi,
 • Satış ekibi,
 • Nakliye ekibi,
 • Muhasebe ekibi,
 • Kasiyer ve satış ekibi
 • Temizlik ve yemek elemanı alımlarına devam etmektedir.Çalışma saatlerine riayet ederek çalışmalarına devam etmektedir. İyi bir iş sahibi olmak için ve sürekli bir işe sahip olmak için uygun iş seçenekleri değerlendirilmelidir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir