1. Anasayfa
  2. İş Başvuruları

Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu – Başvuru Formu 2023
Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu - Başvuru Formu 2023
0

Personel, iş yerinde ya da iş düzeninde belli başlı sorumlulukları yerine getiren çalışanlara verilen bir addır. Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu başvuran kişilerin sadece bir ilçeye başvuru yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Başvurular belli tarihler arasında, özel bir mesleki bilgiye ihtiyaç duyulduğu zaman ya da yıllık planlara dahil edilecek şekilde yapılmaktadır. Bu nedenlerde belediyelere personel alımı başvurusunda bulunmak için iş ilanları takip edilmesi gerekmektedir.

Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu – Başvuru Formu

Başvuruları internet sitesinden yapılabilir, CV’niz ile başvurulabilir ya da belediyelerin başvuru formunu doldurarak başvurularınızı gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Başvurular yapıldığında insan kaynakları bu başvuruları değerlendirip olum ya da olumsuz sonuçlandığı kişiye bildirilmektedir. Başvurular onaylandığında başvuru için gerekli belgeler istenmektedir. Sonra da mülakata davet edilirsiniz ve mülakattan da olum sonuç alırsanız belediyede çalışmak için alınırsınız. Belediyede her departman için farklı maaş uygulamasına gidebilmektedir yani maaşlar farklı gösterebilmektedir.

Bu durum belediyede çalışan personelin sözleşmeli ya da kadrolu olmasına göre de değişebilmektedir. Tekirdağ Belediyesi’nin iş için başvuran kişilerde aradığı özellikler şu şekilde olmaktadır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir kamu hakkından mahrum olmamak, kişinin görevini yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık sorunun olmaması, hem güvenlik soruşturmasında hem de arşiv araştırmasında olumsuz sonuçlar almamak, suç hükümlülüğü bulunmaması, 18 yaşını tamamlamaları, gerekli görüldüğü durumlarda mesaili ya da vardiyalı çalışabilmesi, herhangi bir engeli olmaması ve lise, ön lisans ya da lisans mezunu olması.

Belediyede Personel Kadroları

Belediyede bulunan ve başvuru yapılabilecek personel kadroları şu şekildedir: Mimar, Zabıta, Teknisyen, Mühendis, Hesap Uzmanı, İnsan Kaynakları Personeli, Evrak Memuru, Muhasebe Personeli, Bölüm Şefi, Şube Müdür, Özel Kalem ve Daire Başkanı. Aynı zamanda bu kadrolara ek belediyede bu birimler de bulunmaktadır: Sokak, cadde ve park bakımları, içme suyunun alt yapı çalışmaları, sosyal alanların yapılması ve bu alanların işletilmesi, şehir içindeki ulaşımın sağlanması, sokak hayvanlarının bakımı ve onlara barınak yapımı ve vatandaş için seminer ya da kurs vermek bu kadrolar arasında yer almaktadır.

Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu - Başvuru Formu
Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu – Başvuru Formu

Belediyede Personel Olma Şartları Nelerdir?

Belediyede personel olma şartları nelerdir? Öncelikli olarak öne çıkan unsur disiplin olmaktadır. Aynı zamanda hem sorumluluk bilinci hem de dikkat iş yerinde fazlası ile önemli olmaktadır. Çalışma yerine göre gözlemleme, üst pozisyondakileri çalışanlara rapor sunabilme, çeşitli aşamalardan becerileri ile geçebilme ve hızlı veya mantıklı düşünebilme yeteneğine sahip olmak da önemli olmaktadır.

Belediye çalışan kişiler yetkililer tarafından verilen görevleri uygun bir şekilde yerine getirmekle hükümlüdür. Eğer verilen görev kanuna göre yerine getirilmemesi gerekiyor ise yerine getirilmemelidir. Kişilerde dil, din, ırk ya da cinsiyet ayrımı gözetmemeleri gerekmektedir. Çalışan diğer kişiler ile iş birliği içerisinde çalışmaları gerekmektedir. Kılık kıyafet kurallarına göre giyinmeleri gerekmektedir. Kendilerine herhangi bir devlet malı teslim edildiyse o malı korumaları gereklidir.

Başvuru Formu

Başvuru formu için istenilen bilgiler genel olarak şunlar olmaktadır: Ad, soyad, T.C. kimlik no, cinsiyet, doğum tarihi, doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe, meslek, varsa ehliyet türü ve tarihi, cep telefon no, medeni durumu ve askerlik durumu. Başvuru formu kabul edildiğinde ise genel olarak istenilen evraklar şu şekilde olmaktadır: Hem iş tecrübelerini belirten hem de eğitim bilgilerinin bulunduğu CV yani özgeçmiş, başvuru formu, diplomalarının fotokopisi, kimlik kartının hem arkalı hem de önlü fotokopisi, sağlık fotoğrafı, vesikalık fotoğraf, KPSS sınav sonuç belgeler, ikametgah belgesi, adli sicil kaydı ve herhangi suçunun bulunmadığına dair resmi bir belge.

Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu - Başvuru Formu 2023
Tekirdağ Belediyesi Personel Alımı Başvurusu – Başvuru Formu 2023

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir