1. Anasayfa
 2. Yardım Başvuruları

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023
5

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023

PTT 700 TL yardım başvurusu ihtiyaç sahibi ailelere ve kişilere yönelik bir sosyal yardım olmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar yaşadıkları ekonomik zorluklar nedeniyle sürekli olarak yardım desteği başvurusunda bulunmaktadırlar. PTT 700 TL yardım başvurusu da bu yönde maddi zorluk çeken vatandaşlar ve ailelere yönelik bir yardım desteği olmaktadır.

PTT 700 TL yardım başvurusu 2023 yılına ait başvuruda bulunmak için başvuru sağlayacak kişi Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ile E-Devlet üzerinden başvuru formunu doldurup başvurusunu sağlayabilmektedir. E-Devlet üzerinde başvuru sağlarken Sosyal Yardım Başvurusu veya Aile ve Sosyal Bakanlığı Yardım Başvurusu yazarak başvuru formunuzu iletip başvurunuzu yapabilirsiniz. 2023 yılına ait şu an için yardım desteklerinin artacağı belirtildi. Bu sebepten tüm gözler açıklanacak cevaplara yöneldi.

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT 700 TL yardım başvurusuna başvuru sağlayacak vatandaşlar;

 • Arama kısmına E-Devlet üzerinden PTT yardım başvurusu veya sosyal yardım başvurusu yazarak başvuru formlarını doldurup başvurularını sağlayabilirler.
 • E-Devlet üzerinden başvurularını sağlamayan veya daha hızlı yolu tercih etmek isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar PTT web (internet) sitesi üzerinden başvuru formlarını iletip başvuruda bulunabilirler.
 • PTT 700 TL yardım başvurusuna bulunup, başvurusu onaylanan kişiler ilgili şubeye T.C. kimlik kartı ile gidip şubede gerekli belgelerini doldurduktan sonra onaylanan maddi yardım parasını zamanı geldiğinde gidip ilgili PTT şubelerinden veya PTT ATM lerinden yardım parasını alabilirler.

PTT 700 TL Yardım Başvuru Formu

PTT 700 TL yardım başvurusu sağlayacak ihtiyaç sahibi vatandaşlar ilk başta yardım için başvuru formlarını iletmeleri gerekmektedir. Başvuru formunun istenmesini sebeplerinden bazıları vatandaşlar arası ihtiyaç sahibi ailelere ve kişilere desteğin verilmesidir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru formlarını ileterek başvurusunu sağlayabilir ve başvurusu onaylandıktan sonra ilgili PTT şubelerine giderek onaylanan yardım desteğini alabilirler.

PTT 700 TL Yardım Başvuru Formu;

 • E-Devlet üzerinden PTT yardım başvurusu veya sosyal yardım başvurusu olarak arama sağlayarak çıkan sekmede başvuru formlarını doldurup iletebilirler.
 • Sürecin biraz daha hızlanmasını isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar PTT web (internet) sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
 • Başvuru sağlayacak vatandaşlar E-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine E-Devlet bilgileriniz ile giriş yaparak belirtilen adımları uygun bir şekilde eksiksiz olarak başvuru formunu doldurup başvurusunu sağlayabilirler

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu ve şartları nelerdir 2023

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

PTT 700 TL yardım başvurusunda bulunacak vatandaşlar için belirlenen bazı koşullar bulunmaktadır. Belirlenen bu şartlara eksiksiz şekilde uyumluluk sağlayan vatandaşlar sosyal yardım çerçevesinde PTT 700 TL yardım başvurusunda bulunabileceklerdir. Başvuru sağlayan kişiler daha sonra onaylanma sağlanırsa ilgili yetkili PTT merkezlerinden yardımlarını alabileceklerdir.

PTT 700 TL yardım şartları şu şekilde olmaktadır;

 • Başvuru sağlayacak ihtiyaç sahibi kişilerin 65 üzeri yaş olması istenmektedir.
 • Geçmişte sigorta prim ödemesi yapmayan vatandaşlar bu yardımı alabilirler.
 • Herhangi farklı bir sosyal güvence kapmasında bulunmamak.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir sigortalı, sosyal güvenceli işte çalışmıyor olması gerekmektedir.
 • Aile de kişi başı düşen gelirin açlık, muhtaçlık sınırının altında olması gerekmektedir.

PTT 700 TL Yardım başvurusunda bulunacak ihtiyaç sahibi aileler ve vatandaşlar yukarıdaki şartları eksiksiz bir şekilde sağlıyorsa E-Devlet üzerinden veya PTT internet sitesi üzerinden başvuru formlarını doldurup başvuruda bulunabilmektedir. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için geçerli olsa da diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlarda E-Devlet ve PTT internet sitesi üzerinden yardım başvurusunda bulunabilmektedir.

PTT 700 TL Yardım Parasını Kimler Alabilir?

PTT 700 TL yardım desteği günümüzde geçim sıkıntısı, ekonomik zorluk çeken vatandaşlar için başlatılmış olan bir sosyal yardım kapsamı olmaktadır. Dar gelirli ve maddi sıkıntı çeken ailelerde bu yardım kapsamı için başvurularını sağlayabilmektedir.

PTT 700 TL yardım alabilecek kişiler özetle şu şekildedir;

 • Öncellikle Türkiye Cumhuriyeti olan kişiler alabilir.
 • İhtiyaç sahibi maddi zorluk çeken aileler ve vatandaşlar alabilirler.
 • Şehit ve gazi yakınları ilgili yardımı alabilirler.
 • Yaşlı ve engelli kişilerde yardım desteği alabilirler.

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Formu 2023

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Sorgulama

PTT 700 TL yardım başvurusunda başvuru sağlayan ihtiyaç sahibi kişiler, başvuru sağladıkları aynı yol haritası üzerinden başvurularının sorgulamalarını yapabilirler. E-Devlet üzerinden başvurusunu sağlayan vatandaşlar E-Devlet bilgileri ile giriş yaparak PTT yardım başvurusu sorguluma veya sosyal yardım başvurusu sorgulama yazarak yaptıkları başvurularını görüntüleyebilirler. Başvurusu onaylanan kişilerde başvuru onaylanmıştır gibi bir ibare çıkarken, onaylanmayan vatandaşlarda başvuru iptal olmuş, edilmiş gibi bir ibare çıkmaktadır. Başvuru süreci devam ediyor olarak gözüken vatandaşlarda başvuru onay sürecinde olduğu belirtilmektedir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Yardım ihtiyacım var kıradayım

 2. Ocak 2, 2023

  5 tane çocuğum var 4 tane öğrencim var eşim çalışmıyorum madi durumum yok bu yardımdan yararlanmak istiyorum lütfen yardım olun

 3. Haziran 8, 2023

  3cocugumuz var 3 de okula gidiyor yardıma ihtiyacım var kiraciyiz eşimin çalıştığı oraya gidiyor ekmek parası zorlaniyoruz engelli kardeşime bakıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir