1. Anasayfa
  2. Haberler

Şok Market Kasiyer Maaşları Nedir? 2023

Şok Market Kasiyer Maaşları Nedir? 2023
Şok Market Kasiyer Maaşları
0

Şok Market Kasiyer Maaşları Nedir? Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Şok, düzenli olarak eleman alımı yapmaktadır. Bu nedenle Şok market eleman maaşları hayli merak edilmektedir. Bu sektörde çalışıp deneyim kazanmak isteyenler, yapılan maaş güncellemesiyle birlikte değişen ücretleri öğrenmek istemektedir. Şok market zincirinde, mağaza içinde ve dışında olarak farklı iş pozisyonları bulunmaktadır. Öncelikle burada çalışmak istiyorsanız, bu çalışma koşullarını mutlaka karşılıyor olmanız gereklidir.

Şok Market Kasiyer Maaşları Nedir? 2023

Şok market maaşları bu pozisyonlara göre değişmektedir. Başvuru şartları da departmanlara göre düzenlenmiştir. Başvuru yapmadan önce mutlaka istediğiniz pozisyonu belirtmeniz gerekmektedir. Buradaki maaşlar asgari ücretle başlamaktadır. Bununla beraber ay sonu alınacak prim ve yemek ücreti maaşa eklenecektir. Yarı zamanlı çalışma sistemindeyse maaşlar, asgari ücretin üçte ikisi kadar belirlenmiştir.

Şok Market Çalışan Pozisyonlarına Maaş ve Prim Sistemi

Mağaza zinciri bünyesinde binlerce çalışan bulunmaktadır. Mağaza sorumlusundan depo sorumlusuna kadar tüm kadrolarda ne kadar maaş alındığı, pek çok insanın iş başvurusu döneminde araştırılmaktadır. Firmanın ücret politikası asgari ücret üzerinden belirlenmektedir. Bu doğrultuda Şok market kasiyer maaşları 2023 yılında, 8.500-8.800 TL arasında değişmektedir.

Şok Market Kasiyer Maaşları
Şok Market Kasiyer Maaşları

Market çalışma sisteminde kasiyer ya da reyon elemanı olarak doğrudan belirlenmiş bir pozisyon yoktur. Personelin hepsini birden yapma sorumluluğu vardır. Bu nedenle ayrı bir pozisyon olarak sınıflandırma bulunmamaktadır. Aslında kasiyer maaşı, personel maaşı olarak nitelendirilmektedir. Maaş haricinde çalışanlara ödül, prim ve ikramiye verildiği de görülmektedir. Ayrıca Şok mağazalarından alışveriş yapabilmek için, 300 TL sınırlı alışveriş kartı da verilmektedir.

Şok Market Çalışma Şartları

Şok market çalışma şartları elbette oldukça zorludur. Bu denli büyük ve müşterilerin devamlı akın ettiği mağaza zincirindeki yoğunluk, yorucu olabilmektedir. Çalışanlar haftanın 6 günü mesai yapmaktadır ve haftanın 1 günü izin kullanmaktadır. 1 yıl boyunca çalışan personeller 14+2 günlük, yıllık izin hakkına sahiptirler. Genel olarak ayakta çalışılmaktadır ve gün boyunca raflar kontrol edilerek, güvenlik ve düzenin sağlandığından emin olunmaktadır.

Şok Market Kasiyer Maaşları
Şok Market Kasiyer Maaşları

Bu mağaza zincirine personel olarak iş başvurusu yapmak istiyorsanız, şu koşulları sağlamanız gerekmektedir;

  • Lise veya dengi okuldan mezun olmak
  • Sorumluluk sahibi olmak
  • Aynı anda birkaç işi yapabilmek ve bu nedenle hızlı ve pratik çalışabilme yeteneğine sahip olmak
  • Erkekler için askerlik şartı

Bazı Şok market şubeleri, öğrenciliği devam eden ve askerliği tecil olan kişileri de işe almaktadır. Şok market, çalışma koşullarında öncelikle güler yüzlü ve iletişimi kuvvetli insanlara yer vermektedir. Hizmet tanımlarında öncelikli olarak bu vardır. Mülakat aşamasında bunu dikkate almak önemlidir. Mülakat gerçekleştikten sonra, bir süre daha beklemek gerekmektedir.

Adaylar arasından seçim yapıldığında, artık ikinci geri dönüş sağlanmaktadır. Başvuru onaylandıysa, adaya belli bir tarih verilecektir. Bu tarih gelmeden gerekli evrakların dosyalanması şartı vardır. Belgeler, işe başlanacak market şubesindeki mağaza müdürüne teslim edilmektedir. Genel itibariyle mağazanın çalışma sisteminden çalışanlar memnundur denilebilir. Maaşların gününde yatmasından ve ek avantajlardan dolayı, iyi denebilecek çalışma koşullarına sahiptir.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir