1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yazılım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yazılım Başvurusu Nasıl Yapılır
Yazılım Başvurusu Nasıl Yapılır
0

Yazılım sektörü çok hareketli ve yoğun bir iş alanıdır. Teknolojinin ilerlemesi, ağır sanayinin kullanımın artması ile bu sektörde gelişmiştir. Yazılım mühendisi olursanız yönetici pozisyonun da görev alırsınız. Sadece yazılım alanında ilerlerseniz ise mobil uygulamalara uygun yazılımlar geliştirir, iş analizlerini yerine getirir, teknik tasarımlarla ilgilenir, yazılım ve donanım alanında ki çalışmaları yürütürsünüz.

 

Yazılım mühendisi ise; Ölçeklenebilen uygulama mimarileri tasarlar, DevOps sürecini tasarlar, Framework geliştir, Test otomasyonlarını altyapısını oluşturur, SQL üzerinde procedure, view, trigger ve funvtion hazırlar, yazılmış olan kodların performansını değerlendirir, bilgi sistemleri için güvenlikten sorumludur ve diğer programları test eder. Ülkemizde bu alanda gelişmeler sağlamak için bazı adımlarda atılmaktadır. Örneğin;

Ülkemizde üç aylık bir süreçte 1 milyon yazılımcı yetiştirmek üzere çalışmalar başladı. Bu program kapsamında eğitim süreci tamamlanan kişiler, yazılım geliştirme uzmanı, siber güvenlik gibi bölümlerde iş imkanı bulabilecekler. Peki bu yazılım sürecine başvuralar nasıl yapılıyor ve süreç nasıl işlemektedir.

Yazılım Başvurusu Nasıl Yapılır
Yazılım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yazılım Eğitimleri Başvuruları

 

Bu programa başvurular halen devam ediyor. Yazılım alanı gerek özel sektör gerekse kamu sektöründe gelişmek isteyenler bu programa oldukça ilgili. Başvurular online olarak alınmaktadır. Bu yazılımcı eğitimleri BTK Akademi üzerinden verilmektedir. Yazılım alanın ilerlemek isteyen vatandaşlarımız bu proje kapsamında bu eğitimi almaya hak kazanıyorlar.

Dünya üzerinde gelişmekte olan teknoloji ile bu sektör üzerinde iş platformuda oldukça artmaktadır. Bu programda öğrenciler bilgisayar programlama, algoritma, iş zekası, oyun programlaması, big data, siber güvenlik veri tabanı ve web tasarımları gibi eğitimler alacaklar.

 

Bu aldıkları eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayanlar, almış oldukları başarı dereceleri otomatik bir şekilde özgeçmişlerine eklenecek. Bu özgeçmiş ile personel arayan işletmeler ve iş verenler aradıkları kriterlere uygun kişileri buradan bulacaklar.

 

Eğitimini Tamamlayan Kişilerin Yapacakları İş Modelleri

 

Yazılım eğitimlerini bitiren kişiler; Yazılım geliştirme uzmanı, Web tasarım uzmanı, Veri tabanı yöneticisi, Veri analisti, Sistem uzmanı, Siber Güvenlik Uzmanı, Sızma Testi Uzmanı, Raporlama Uzmanı gibi alanlarda meslek sahibi olabilirler.

 

Başvurular Nasıl Yapılır?

 

Başvurular internet ortamından yapılmaktadır. Bu alandan değil başka yerlerden de eğitim almanız mümkün. Buna benzer eğitim veren kurum ve kuruluşlarda var. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı tüm kurslardan faydalanarak sertifika alma imkanınızda bulunmaktadır.

Guncelbasvuru.com içeriklerini herhangi bir mecrada izinsiz kullanmak telif ihlalidir. Aktif link vererek sitemizi kaynak olarak gösterip içeriklerimizden alıntı yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir